wtorek, 11 lipca 2017

Moto Corsica 2017 - Dzień 10 - Byle dalej

07 maja 2017 - niedziela

Na górze jest gorąco. Następnym razem trzeba koniecznie mieć miejsca niżej. No i ciasno. Nie wiem jak Piotrek się mieści... No ale przynajmniej nośność łóżek w pociągu jest przetestowana - nikt nie ucierpiał. Zasadniczy austriacki konduktor przynosi śniadanie - tym razem rzeczywiście oprócz napoju są dwie bułki i jakieś smarowidła na słodko. Na szczęście mamy trochę szynki z wczoraj. W sumie mamy też ser, ale tak śmierdzi, że nie otwieramy go - nie zrobimy tego naszym współtowarzyszom podróży...

Dojeżdżamy do Wiednia i możemy się powoli wypakowywać. Piotrek mówi, ze trochę szumi mu w głowie po wczorajszych baletach. Ja też jestem trochę zmęczona, ale bardziej od spania "na górnej półce".

Niestety, motków mamy nie ruszać. Zasadniczy konduktor mówi nam, że są wymogi BHP i do tej pracy trzeba mieć kaski... Eeee, Włosi się nie czepiali. A w sumie kaski mamy. Piotrek nawet zakłada swój i dalej majstruje przy odpinaniu motka. Ja poczekam aż ktoś to za mnie zrobi, co sobie będę ręce brudziła ;)

Możemy ruszać. Piotrek nawiguje, ale jakoś dziwnie się kręci po wiedeńskich uliczkach. Na jednych światłach zadaję mu jedno, ale to zajebiście ważne pytanie - czy odznaczył w nawigacji opcję unikania autostrad? Nie. No i wszystko jasne. Problem zażegnany i możemy jechać. Tym razem wybieramy drogę przez Słowację. Jest nudno, ale stabilnie. Jakieś przerwy na tankowanie czy odpoczynek wprowadzają trochę ożywienia do monotonii jazdy z Bratysławy do Żyliny.

Zanim przekroczymy granicę zatrzymujemy się na klasyczne słowackie żarcie. Oj, tego było trzeba!I wreszcie jest! Polska! Lubię wjeżdżać od tej strony do kraju, bo jest jakoś tak... czysto... bez reklam, bez wpadania "w miasto" i całą infrastrukturę. Wjeżdża się i jest fajna droga. Szkoda tylko że fajność się kończy na zawijasie, na którym rzadko kto jedzie z jajami.


Szkoda, że wyjazd się kończy i jutro trzeba "do roboty". Żeby jeszcze przedłużyć czas trwania tej fajnej wycieczki nawiguję po różnych miejscach, żeby tylko jak najpóźniej i jak najdalszą drogą wrócić do domu. Jest Kocierz i winkle, które wydają się jakieś takie banalne, są wioski, jest prom w Czernichowie. I wreszcie jest dom. Cało i zdrowo. Kolejny raz udało się bezawaryjnie.
Przejechane: 439 km


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz