wtorek, 28 października 2014

Biały chudy Kostek

Zupełnie tego nie planowałam....

Z końcem września pojechałam go oglądnąć. Bez napinki i ciśnienia. Na wszelki wypadek bez kasy w kieszeni.

Czekał na mnie ubłocony i w dodatku nie chciał odpalić z powodu słabego akumulatora. Ale w końcu się udało - przejechałam się. Spodobało się. Krótka rozmowa o motocyklu, o cenie.
I powrót do domu.

Parę dni później odezwałam się do sprzedającego, podałam swoją propozycję, on na nią przystał i można było się umawiać na finalizację transakcji.

1 października 2014 kupiłam BMW G650 X-Challenge :) Tym razem czekał na mnie czysty, zatankowany do pełna i z nowym akumulatorem.


Pomimo ciemności,  mgły i mżawki dowiozłam go bezpiecznie do domu i przedstawiłam Olivierowi.


Wiem, w sumie celowałam w niższą pojemność na drugie moto, ale to w takim razie będzie trzecie moto w stajni, jak nadejdzie czas. Wiem, że X jest wysoki, ale na mnie wszystko jest za wysokie - ale jakoś sobie radzę. Jego sympatryczna masa (156 kg) robi swoje - w porównaniu z Olivierem jest zauważalnie lżejszy. Taki "chudy, wysoki". Kościsty ;)

Długo nie mogłam mu znaleźć imienia. Propozycji było kilka - Limfocyt, Białko, Gluten, Xawery, Wacek... żadne do końca nie trafiało. Aż w końcu im się wybrało się samo: Kostek :)
Teraz trzeba go przygotować na najbliższy wyjazd - trochę obniżyć, doposażyć, sprawdzić, ponaprawiać jego drobne mankamenty, może przerobić nieco kanapę, która nawet na mój okrągły tyłek jest ciut za twarda...


Dziękuję za pomoc w zakupie - kto jest zainteresowany to wie, o kogo chodzi :)

8 komentarzy:

 1. Diesel?

  Fajny. a ma podłączony klakson i naprawiony korek wlewu????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. klakson niepodłączony bo "nie umim" tego zrobić. A korek wlewu... hmmm... nie tankowałam od zakupu to nie wiem jeszcze ;)

   Usuń
 2. Napisz do uzytkownika Lorsol z forum adv Polska. Ja mu sprzedałem swój xc i gratis z akcesoryjna obniżona kanapa. Ja jej nie używałem, on też nie. Jak ma to odda.
  Ps. Wymień dźwignię biegów na miękka łamliwą, unikniesz koszmarnie skomplikowanej naprawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisane - czekam na odzew :)
   A o dźwigni już wiem, poluję na jakiś zamiennik :)

   Usuń
  2. Turatech robi, lub ponawiercac, aby się złamała pierwszą.
   A tak motocykl fajny, mi się osobiście bardzo podobał.

   Usuń
  3. W TT zamówiłam jakiś czas temu, ale nie ma na stanie, więc czekam... mam nadzieję, że dojdzie przed wyjazdem ;) dlatego poluję na coś innego w międzyczasie, tak w razie W ;)
   Mi mam nadzieję że się jeszcze bardziej spodoba jak go trochę do mnie dostosuję, bo niestety krótka jestem - jak wzrost rozdawali to stałam w kolejce po rude włosy ;)

   Usuń
 3. Chciałabym poprosić o rozpropagowanie linku http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-siepomaga/c/1839 Poprzez stronę fundacji siepomaga zbieram 380 000zł na lek na czerniaka dla mojego męża . Nie chcę od Pani pieniędzy tylko mam prośbę aby udostępnić tego linka bo dużo osób czyta Pani bloga w tym koledzy mojego męża którzy podsunęli mi ten pomysł. Zebraliśmy dopiero 4% tej sumy proszę sprawdzić poczytać.
  Dorota Gębska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informację wrzuciłam na Facebooka, dotrze tam do sporej ilości osób. Wpłaciłam też coś od siebie i widzę, że osoby, które śledzą fanpage również zadziałały. Życzę powodzenia!

   Usuń