piątek, 28 sierpnia 2015

Expert - podejście drugie - Dzień 5 - Fajnie, fajnie...

19 czerwca 2015 - piątek

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dziś wracamy do Austrii, ale zanim tam dotrzemy - nie ma lekko - poćwiczymy jazdę na Pordoi. Pogoda nie może się zdecydować, więc i my nie decydujemy się na zbyt wczesne opuszczenie hotelu. Na spokojnie patrzymy na przemieszczające się chmury i dopiero jak jest jako-tako, to ruszamy. Nie jest źle. Zdejmujemy kufry, ustalamy co i jak i zaczynamy, dla odmiany, jazdy.

Przejazdy są długie, więc żeby się zsynchronizować z resztą jeden cykl góra-dół odpuszczam. Jednak nie jeżdżę tak szybko jak reszta. Zaczyna się chmurzyć...
W końcu nadchodzi moja kolej - i jazda w górę.


Miga mi? ;)Żeby tylko nie pomylić drogi, jak to się komuś z grupy zdarzyło ;)Rowerzystów też bzykamy ;)Czy oni nie mogą jechać jeden za drugim?


Ładnie tu. Choć widoki najlepiej podziwia się dopiero na nagraniach ;)Nie, nie dam się bzyknąć na ostatnim zakręcie ;)


Zawiesili tablicę?


Komentarz jest średnio dobry. Moja jazda jest nużąca :( Trzeba to poprawić. Dodać więcej "jaj". Staram się to wdrożyć w kolejnych przejazdach.

Chwila przerwy. Chmurzy się i zaczyna kropić, a przejazdy zajmują dość dużo czasu, więc na drugą serię jedziemy "do śmietników" poćwiczyć kilka serpentyn na samej górze.

W wyniku jakiegoś małego zamieszania nie jadę wtedy kiedy mam jechać, tylko trochę później, ale Rafał obiecuje mi bonusa, więc nie marudzę ;) Jedziemy w dół.Wszyscy do bzyknięcia. Poza Viktorkiem ;)I jeszcze ten...
Komentarz do przejazdu jest mniej więcej taki "to, że ostatnio było ospale, to nie znaczy, że tym razem trzeba było wszystkich bzykać ;)" Ale ogólnie dobrze, była dynamika i "jaja".
I czas na obiecany bonus, czyli przejazd w górę (bo normalnie przysługiwał tylko w jedną stronę).


Wszędzie Chlory...
Mówiłam, ze tu jest ładnie?


Instruktoru chwali, że wierzchołki ciasno i że fajnie, fajnie. No! Wreszcie :)

Koniec marudzenia, przed nami jeszcze kawałek trasy i musimy zdążyć na odpowiednią godzinę, na otwarcie drogi na przełęcz Stalle. Dojeżdżamy w samą porę i wbijamy się na początek kolejki. co prawda są tam jacyś motocykliści, ale musimy "poważnie" wyglądać, bo puszczają naszą grupę przodem. i dobrze, bo mamy lepsze tempo od nich. nawet ja ;)

Na górze ordynujemy sobie przerwę na kawę i ciasteczko. Nie ma lodzików, więc nic nie kupuję. Ale i tak dostaję pół ciacha od Instruktoru ;)I obowiązkowo fotka a'la Wellman ;)W Austrii mamy zabawę w berka z deszczem - raz pada, raz nie, aż w końcu zaczyna solidnie lać i ostatnie kilkadziesiąt kilometrów robimy w strugach deszczu. Dojeżdżamy do Fusch i zaczynamy relaks. Powoli zjeżdżają uczestnicy  weekendowego "Treningu" i kolejnego turnusu "Experta".

Po oglądaniu filmów, rozdaniu dyplomów zaczyna się część nieoficjalna. Chwilę baluję z Chlorami, ale w końcu zmywam się spać.


W sumie, mój pierwotny plan zakładał, że i ja zostanę na sobotę, żeby pojeździć po Gerlos, ale... plany mają to do siebie, że ulegają zmianie. Zwłaszcza u mnie. Jutro śmigam przez Czechy do Złotoryi. Pokibicować. Odbywa się tam Bieg Wulkanów...

Jak zwykle coś tam gra mi w głowie...Przejechano: 282 km


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz