poniedziałek, 21 lipca 2014

Expert dla początkujących - Dzień 2 - Trzy przełęcze

17 czerwca 2014 - wtorek

Meldujemy się dość wcześnie na śniadaniu, ale jest ono jakby ubogie... Dopiero jak kończymy pojawiają się jajka i inne specjały... Ech, chyba nie chcą żebyśmy tu dobrze jedli ;) Niektórzy robią sobie kanapki na wynos, co spotyka się z dezaprobatą personelu... ale gdy chcemy te kanapki i oddać, to jakoś problem nagle przestaje istnieć ;)

Ruszamy. Cel pierwszy - rozgrzewka i przełęcz Fedaia. Trochę znamy ją z wczorajszego przejazdu. No to katujemy. Kilka(naście) razy. Tam i z powrotem. Znowu nie jest dobrze. Nie ma pozycji. Staram się jak mogę. Bez efektów... Nic nie widać. Kurde, chyba jakaś ułomna jestem... albo za krótka, żeby było to widać...Z przełęczy Fedaia jedziemy na przełęcz Pordoi. Tam jest mała zmiana - jeżdzimy "w ciemno" tzn przed kamerą, ale nie znając trasy. Każdy przejeżdża 8 zakrętów. "Początkujący" jadą w górę, bo niby łatwiej, Ci, którzy powytwarzają, będą jechać w dół. Ja jadę jako trzecia. Dostaję pochwałę (!) za "niezapierdalanie". I że generalnie trajektoria OK. Pozycji dalej nie widać. Tzn. w lewo troszkę, a w prawo nic a nic. Heh... Chociaż jakiś mały progres jest... Może jeszcze będą ze mnie ludzie... Sama przełęcz i podjazd bardzo fajne. Chyba najfajniejsze do tej pory.Z Pordoi jedziemy na przełęcz Sella. Tam mamy chwilkę przerwy na odpoczynek i na poćwiczenie pozycji "na sucho". Potem zaczynamy jazdy. Znowu nie jest dobrze. Po kilku przejazdach mam kryzys i robię sobie chwilę przerwy. Zresztą, moja jazda jest na tyle powolna na tle grupy, że żeby trafić w swoja kolej muszę chwilkę poczekać, żeby mnie "zdublowali" i wtedy mogę wrócić do gry. Ale za to mogę przez chwile pooglądać jak jeżdżą inni motocykliści, oraz popodziwiać fantastyczne pojazdy.
foto: MotoszkołaJest już dość późno o i trzeba myśleć o powrocie. Żeby nie było zbyt łatwo, po treningach na trzech przełęczach, wracamy przez kolejne trzy: Gardena, Valparola i Falzarego. Cały czas ćwiczę zmianę pozycji. Bolą mnie już od tego plecy i uda. Ale może przyniesie to efekt. A poza tym - pięknie tu!Przez Arabbę i przełęcz Pordoi jedziemy do Campitello - odpocząć i znów spędzić wieczór u "Boskiej Joli" na pizzy. Chociaż ja dzisiaj wybieram spaghetti picante. Szczerze? Wczorajsza pizza była lepsza, a ja potrafię lepiej doprawić makaron :)


Przejechane: 233 kmBrak komentarzy:

Prześlij komentarz